Suvenīri

Par godu "Eiropas gastronomijas reģiona" titulam konkursā tika izvēlēti 3 oficiālie Rīgas - Gaujas reģiona suvenīri. Šie ir augstvērtīgi un veselīgi produkti, kas gatavoti no reģionam raksturīgām izejvielām.

Bērzu sulas sīrups 

Aprīļa mēnesī bērzs dzen sulas, lai iegūtu spēkus vasarai un lapu plaukšanai. Bērzu sulu vairākas dienas lēni tvaicējot iegūst sīrupu. Karsēšanas laikā dabīgais cukurs sulā karamelizējas un sīrups iegūst tumši brūnu krāsu. Bērzu sulas sīrups ir unikāls produkts ar neparastu garšu un ir lieliskua piedeva, gan saldiem, gan sāļiem ēdieniem. Sīrupā sajūtīsiet salden rūgtenu un nedaudz ieskābenu karamelizētu garšu, kas lieliski papildina salātus, grillētu gaļu vai ābolkūku.  Sīrups sastāv no 95 % bērzu sulas sīrupa un 5% cukura. Tas nesatur konservantus.

Augu tēja Gaujas senlejas garša

Augu tēja "Gaujas senlejas garša” ļaus Gaujas reģiona viesiem sajust mūsu dabas dāsnumu un spēju dot cilvēkiem pašu dārgāko – veselību un dzīvesprieku. Tējā apvienoti Gaujas senlejas pļavās auguši un ievākti ārstniecības augi, kas uzņēmuši zemes spēku un saules karsto enerģiju. Tās svaigo, īpatnēji saldeno, savelkošo garšu un patīkamo smaržas buķeti veido kumelītes ziedi, meža avenes lapas, ugunspuķes laksti, piparmētras lapas, lazdas lapas un mārsila laksti. 

Rabarberu, dzērveņu un cidoniju sukādes

Rabarbers ir skābens un sulīgs dārzenis, kas ir arī viens no kalorijām vismazāk bagātajiem dārzeņiem. Rabarbers ir minerālvielu, vitamīnu un antioksidantu avots. Lielogu dzērveņu un cidoniju sukādes ir lieliska alternatīva saldumiem – tās ir garšīgas un ļoti veselīgas. Dzērvenes satur C un B1 vitamīnus, kas uzlabo imunitāti un paātrina vielmaiņu. Cidonijas ir minerālvielu avots. Sukādēm tiek pievienots tikai cukurs, to garša ir tik izteikta, ka nav nepieciešami nedz garšas pastiprinātāji, nedz konservanti vai krāsvielas. 

Partners