3 pavāri

Latvijā vēl nebijis restorāna – ēdienu bāra koncepts, ko piedāvā trīs domubiedri, tautā iemīļoti augstas klases pavāri – Mārtiņš Sirmais, Ēriks Dreibants un Juris Dukaļskis.

“Tam labam būs augt” ir atklātā tipa restorāns, kur ekskluzīvākās vietas atrodas pie letes. Ēdienu bārs ir telpas centrā, un viesi var vērot, kā Ēriks, Mārtiņš un Juris gatavo Gastronomisko Notikumu. Restorāna 2.stāvā izveidota atklāta virtuve, kurā viesi  paši var pagatavot maltīti kopā ar šefpavāriem.

Maltīti pārsvarā servē uz papīra loksnes vai granīta plāksnes (bet ir arī šķīvji!), turklāt ļoti gleznieciskā veidā. Viesiem to pasniedz pavārs personiski, izstāstot, no kā sastāv kulinārais mākslas darbs.

Pavāri labprāt iesaistās sarunās par garšām, produktiem, gastronomiskiem eksperimentiem, tādēļ ne viens vien atturīgs ēdējs pārvēršas ja ne gardēdī, tad interesentā gan.

Modernais restorāna koncepts izpaužas arī ēdiena gatavošanas metodē. Pārsvarā produkti tiek gatavoti vakuumā, kā arī, izmantojot tā dēvēto slow cooking metodi (produktu termiskā apstrāde salīdzinoši zemā temperatūrā, bet ilgstoši, līdz pat 8 h – tas garantē produkta dabiskās garšas, tekstūras, vērtīgo vielu saglabāšanos).

Ēdienkarte ir izteikti lokālpatriotiska, lakoniska, sezonāla, turklāt ļoti mainīga – lai neapniktu ne viesiem, ne pašiem pavāriem.

Partners