Cēsīs un apkārtnē

ĶIMENE

ĶIMENĒ iespējams iegādāties Latvijā ražotus produktus, mājas vīnus, suvenīrus, dabīgo kosmētiku un bio produktus.

Lasīt vairāk

Maizes ceptuve "Cēsu Maize"

Maza maizes ceptuve tieši Cēsu vecpilsētas vidū. Šeit tiek cepta maize ar Latvijā bioloģiski audzētu kviešu pilngraudu un plēkšņu (spelta) kviešu pilngraudu miltiem. Gatavota ar dabīgu ieraugu, bez maizes rauga.

Lasīt vairāk

Maizes māja

Maizes mājas lauku sētas saimnieki piedāvā izbaudīt rudzu maizes, saldskābmaizes, miežu karašas cepšanas rituālus un pīrāgu ballītes, kā arī izzināt latviešu tradīcijās un gadskārtu griežos izauklēto grauda ceļu līdz maizei. Senatnīgā lauku klētiņā pieaugušajiem iespējams arī nobaudīt pašdarinātu vīnu no saimnieka vīna pagraba.

Lasīt vairāk

Āraišu vējdzirnavas

Holandiešu tipa vējdzirnavas celtas Drabešu muižas vajadzībām apmēram 19. gadsimta vidū. Saimnieki ne vien izrādīs, kā sendienās mala graudus, bet ļaus arī pagaršot dažāda maluma miltus un pacienās ar dzirnavnieku pusdienām – no miežu miltiem gatavotu putru ar gaļas mērci.

Lasīt vairāk

Veselības laboratorija

„Veselības laboratorijā” top uzlieves un brendiji no Latvijas dārzos, mežos un pļavās vāktām zālītēm, ogām un augļiem. Ekskursijas laikā ir iespēja izsekot izejvielu vākšanai un pirmapstrādei, vērot augsta labuma spirtu dedzināšanu, kā arī degustēt „Veselības laboratorijas” garšu daudzveidību.

Lasīt vairāk

CĒSU TIRGUS

Pašā pilsētas centrā katru dienu uz tirgu sabrauc apkārtnes zemnieki un mājražotāji.

Lasīt vairāk

Ungurmuiža

Viesiem piedāvātie ēdieni gatavoti tieši tāpat, kā tos savulaik virusi muižas ķēkša.

Lasīt vairāk

Cēsu viduslaiku pils

Cēsu Viduslaiku pilī ir iespēja aizceļot atpakaļ laikā, izstaigājot vēsturisko celtni un izmēģinot seno iedzīvotāju izklaides un aktivitātes.

Lasīt vairāk

Partners