Kārļamuiža

Vai vēlaties justies kā 19. gadsimta muižas viesis? Tad jāpošas uz Kārļamuižu!

Lielākā daļa aristokrātiskās maltītes produktu sarūpēti tepat – no Kārļu iedzīvotāju mazdārziņiem, Amatas upes vai Gaujas Nacionālā parka mežiem. Arī pašai muižai ir ainavisks dārzs, kurā audzē garšaugus, tējas, dažādus ogu krūmus un augļu kokus. Ja bijusi laba ābolu raža, muižas seno ābeļu augļus varēsiet sajust, gandrīz, visos ēdienos visu gadu.

 

Gardā mājas virtuve Kārļamuižas restorānā

Kārļamuižas restorāns piedāvā sātīgu maltīšu baudīšanu Kārļamuižas viesnīcas viesiem, kā arī tiem apmeklētājiem, kas plāno restorānā svinīga vai nozīmīga pasākuma norisi. Maltīšu pagatavošanai Kārļamuižā izmanto gan vietējas izcelsmes produktus, gan muižas saimnieku audzētus labumus. Vasarā un rudenī ēdienu tapšanā tiek izmantotas arī gardās sēnes un ogas, kas tiek vāktas apkārtnes mežos.

Īpaši iecienītas ir sātīgās foreles, kas tiek sagādātas no Kārļu zivjaudzētavas, kā arī maigie deserti, kuru pagatavošanai izmanto ābolus no muižas ābeļdārza.

Restorāna zāle ir gaiša un ļoti plaša. Tajā atrodas iebūvēts kamīns, kas piešķir restorānam īpašu mājīgumu. Restorāna sienas rotā senas bildes, kas attēlo muižas vēstures notikumus un apkārtnes krāšņo dabu.

 

Kārļamuižas viesnīca

Kārļamuižas senās akmens un ķieģeļu ēkas rotā vijīgo vīnogu zari un ieskauj plašs ābeļdārzs. Kārļamuiža ir mājīga viesnīca, kas atrodas Amatas upes senlejā, Gaujas nacionālajā parkā. Tās pamati likti 18. gadsimtā, ceļot Kārļamuižas ērberģi jeb dzīvojamo māju.

Viesnīcai ir divi stāvi, kuros izvietoti dažādi numuriņi – gan divvietīgi, gan plaši apartamentu tipa numuriņi ģimenēm vai draugu kompānijām. Katrs numuriņš ir unikāls un atšķiras no citiem, tāpēc tu vari izvēlēties sev vispiemērotāko! Pieejami apartamenta numuriņi ar izeju uz dārza terasi, no kuras var nokļūt muižas krāšņajā ābeļdārzā.

Viesnīcas apkārtnes teritorija ir 30 hektārus plaša – tajā var doties pastaigās vai aktīvi atpūsties dabā. Tuvumā atrodas Kārļamuižas ainavu parks un Amatas dabas taka, kas aizvedīs līdz krāšņajai Amatas upei vai Ainavu kraujai. 

Partners