Mālpils muiža

Mālpils muižas izsmalcinātā noskaņa ir īstā gaisotne greznai un bezrūpīgai atpūtai.

Pamostoties pēc muižnieciska miega satīna palagos, rīts priecē ar skatu, bet gardēžu restorāna šefpavāres radītās maltītes aicina baudpilnas garšas apvāršņos.

 

Izsmalcinātas garšas nianses

Mālpils muižas restorāns lepojas ar atkārtotu iekļūšanu Latvijas labāko restorānu Topā. Šefpavāres Aijas Gabrānes meistarība un izdoma ēdienu pasniegšanā jau labu laiku tiek atzinīgi novērtēta. Ēdieni izceļas ne tikai ar izsmalcinātām garšas niansēm, bet arī ar noformējumu- krāsu un faktūru paleti. 

Mālpils muižas Restorāna ēdienkarte mainās un tiek papildināta, mainoties gadalaikiem. Šefpavāres Aija Gabrānes mīlestība uz sezonāliem Latvijas produktiem, veido Restorāna ēdienkartes raksturīgo sezonas dabas velšu garšu.

 

Mālpils muiža

Greznā Mālpils muiža izvietota baroka stila parkā, kurā var baudīt nesteidzīgas pastaigas gar gleznainiem dīķiem un senām ozolu alejām.

Mālpils muižas arhitektūra ir krāšņa un iedvesmojoša – gaišo ēkas fasādi rotā plaši, balti logi un grezni dekoratīvie elementi. Pie galvenās ieejas ir kopts zāliens, glīti bruģēti celiņi un strūklaka, kuru var vērot, iekārtojoties kādā no parka soliņiem.

Gadu gaitā Mālpils muiža piedzīvojusi pārvērtības – cietusi revolūcijas grautiņos, pēcāk veiksmīgi atjaunota, kā arī bijusi gan valsts īpašumā, gan saimnieku pārvaldīta. Muižas Kungu māja, kurā izvietota krāšņa muižas viesnīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Atjaunojot Mālpils muižu, tika saglabāts tās senais veidols ar klasicisma stila iezīmēm. Muižas apmeklētāji var apskatīt muižas senās podiņu krāsnis un kamīnus, vēsturiskus interjera priekšmetus un greznumlietas, latviešu vecmeistaru gleznas, kā arī klasicisma un bīdermeijera stila antīkās mēbeles.

Partners