Āgenskalna tirgus

Āgenskalna tirgus ēka, kas sākta celt 1911. gadā, ir izteiksmīgs XX gadsimta sākuma racionālā jūgendstila paraugs, kura projektu izstrādājis tā laika Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings.

Paviljona ārsienas mūrētas no sarkaniem ķieģeļiem un rotātas baltiem apmetuma laukumiem, fasādē izceļas vertikālās logailas un dekoratīvā skursteņa apdare, bet ēkas iekšpusē kā saldētavā saglabājušās vairākas padomju laika odziņas – iezīmes. 

Pirmais pasaules karš ieviesa savas korekcijas Āgenskalna tirgus ēkas celtniecībā, kas atsākās tikai 1923. gadā. Līdz 1925. gadam tika pabeigta iekšējā apdare.

Mūsdienās racionāla ir saglabājusies ne tikai paviljona ārpuse, bet racionāli ir arī sakārtotas pārdošanas vietas pirmajā stāvā. Var iegādāties gan apjomīgus gaļas gabalus, gan gardi nokūpinātas desas. Lielās kannās – Latvijas govju piens, turpat blakus visdažādākie sieri. Un neaizmirstiet pagaršot biezpienu!

Savukārt ēkas tālākajā daļā trepes uzved uz kafejnīcu. Tās flīžu grīda ar pāris laika izgrauztiem robiem atgādina par pagājušiem laikiem, bet pie kāda no galdiņiem tiek apspriesti ikdienas sīkumi. 1940. gadā Āgenskalna tirgus ēkas otrajā stāvā tika izbūvētas veikala telpas, kurās mūsdienās var izgatavot atslēgu dublikātu, salabot pulksteni vai nopirkt jaunu, kā arī ko velkamu mugurā vai liekamu galvā. Te var iegādāties arī dažāda izmēra lupas, caur kurām skaidrāk ieraudzīt sīkumus – un to te netrūkst!

Partners