Kungu rija

Viensēta ar savu dzīves ritmu, harmonijā ar dabu. Kungu rijas virtuvi var raksturot ar franču pavāra tēzi „Vienkāršība mākslā – meistarības pierādījums. Laba virtuve? Kad lietas garšo tā, kādas tās ir”.

Viensēta ar savas dzīves ritmu

"Kungu rija" ir ilgi lolota ideja par viensētu ar savu dzīves ritmu, harmonijā ar dabu. Dabas pieskārieni ir vērojami visa gada garumā - pavasarī ar bezdelīgu ligzdām rijas pažobelēs,ar pīļu un gulbju saimēm, kas ik pa laikam apmetas "Kungu rijas" dīķī, rudeņos ar baravikām mežmalā, turpat pie rijas virtuves sliekšņa, aukstās ziemas dienās pie siena gubas var sastapt stirnu pāri.

Kungu rijas vēsture ir neilga, kaut gan tās tapšana saistīta ar senām liecībām par Turaidas muižas riju, kas tautā saukta par „ Kungu riju”, ko savulaik būvējis barons Holšteins. Rijas ēka ir autentiska guļbūve, kas celta balstoties uz gadsimtos uzkrātām latviešu būvniecības tradīcijām.

 

Mirkļa burvība 

Noskaņai rijā ir līdzības ar Kirkegora rakstīto, ka nevar divreiz iekāpt vienā un tai pašā upē, it kā tā pati, taču katru reizi savādāka. Saulainā vasaras dienā, "Kungu rijas" pagalmā var dzirdēt tūristu čalas visdažādākajās pasaules valodās, klusā rudens pievakarē uz terases ietīties pledā, klausīties putnu balsīs un vērot kā rosās foreles rijas dīķī, ziemas vakarā sveču gaismā baudīt divvientulību, raugoties kamīna ugunī un klausoties franču šansonu, krievu romances, blūzu vai ko citu.

 

 

Partners