Cēsu Vīna bārs

Mūzikas iedvesmotā Vidzemes koncertzāles Vīna bāra personāls uzstāj, ka jebkuram, pat visizsmalcinātākajam ēdienam, jābūt gatavotam no produktiem, kas atbilstošajā gadalaikā atrodami Latvijas dabā un lauku saimniecībās. Savukārt, pavāriem no ierastajām izejvielām jāprot uzburt pārsteidzoša gastronomiskā melodija.

Ir vietas, kurās ieejot uzreiz mums kļūst skaidrs – šī ir mana vieta, kura uzrunā un kur kaut nedaudz var aizmukt no ikdienas! Cēsu Vīna bāra viens no ieguvuiem ir burvīgais skats uz Cēsu pilsētas ainavu, arhitektūru, jo restorāns atrodas Cēsu koncertzāles 6.stāvā.

Šis ir jau ceturtais restorānu ķēdes "Fazenda" restorāns un otrais ārpus Rīgas. Viesi šeit var justies kā mājās, baudīt augstas kvalitātes ēdienus un dzērienus, ko papildina profesionāla līmeņa apkalpošana, vienlaicīgi par to nepārmaksājot. Restorāns vienmēr rūpējas, lai tas būtu viens no demokrātiskākajiem restorāniem cenas ziņā. Nepiespiestā restorāna gaisotne ļauj viesiem justies ērti un atraisīti, lai kādā apģērbā tie būtu ieradušies.

Kaut gan restorānu „Fazenda” ēdienkarte ir multikulturāla, tai ir 3 galvenie uzdevumi. Pirmkārt, ēdienkartes pielāgošana tiek veikta ar produktu izvēli – pēc iespējas vairāk izmantojot vietēji audzēto un mazākās, personīgākās saimniecībās saražoto produkciju. Viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem ir, lai produkti ir kvalitatīvi un svaigi nevis pusfabrikāti. Otrkārt, tiek pievērsta uzmanība vietējām garšas īpatnībām. Tā, piemēram, „ass” Eiropā nav tas pats, kas „ass” Āzijā, tādējādi, tas tiek ņemts vērā, adaptējot multikulturālos ēdienus, lai viesu garšas baudījums būtu patīkams.  Treškārt, tiek veidotas sezonālās ēdienkartes, kuru pamatā ir svaigu, vietējo produktu izmantojums. Iespēju robežās dažādi sezonālie produkti (piemēram, zaļumi, zemenes, rabarberi, pīlādži, āboli, cidonijas u.c.) tiek gan pašu audzēti, gan pašu ievākti. Šīs ēdienkartes laika gaitā viesu vidū ir kļuvušas ļoti iecienītas

Partners