Cēsu viduslaiku pils

Cēsu Viduslaiku pilī ir iespēja aizceļot atpakaļ laikā, izstaigājot vēsturisko celtni un izmēģinot seno iedzīvotāju izklaides un aktivitātes.

Savulaik varenās Livonijas ordeņa pils drupas un dārzs ir vieta, kur no maija līdz septembrim brīvā dabā saimnieko amatnieki. Dārzā var sastapt dārznieku un izpētīt no neselekcionētām sēklām audzētus dārzeņus un garšaugus. Savukārt pie āra malkas krāsns pils ķēkša palīdzēs katram izcept savu maizes kukulīti. Grupām ir iespēja pieteikties uz īstām viduslaiku dzīrēm vai alus degustācijas pasākumiem.

Cēsu Viduslaiku pils savulaik kalpojusi gan par Livonijas ordeņa galveno pili, kurā Livonijas zemeskungi pieņēma svarīgus lēmumus un dzīvoja Ordeņa vadītājs – mestrs, gan arī par ieslodzījuma vietu augstām amatpersonām un karagūstekņiem.

Dodoties ekskursijā ar gidu, Cēsu viduslaiku pils kalpotāju, izstaigāsi pili, turot rokās spožus lukturīšus. Nokāpsi pagrabā, kur senāk atradies cietums. Uzkāpsi Rietumu tornī un apskatīsi mestra dzīvojamo telpu – unikālu 16. gadsimta interjeru ar greznu zvaigžņu velvi. Bēniņstāvā no torņa paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, pils parku un pilsētu.

Akmeņus pils būvniecībai cilvēki savulaik nodevuši no rokas rokā. Pieskaroties pils mūrim, iespējams, gluži vai sajutīsi viņu roku spēku un saklausīsi senās Cēsu pirmiedzīvotāju tautas – vendu – soļus un Livonijas ordeņa mestra vareno balsi.

Varēsi redzēt un piedalīties senlaicīgās aktivitātes Seno rotu kalvē un pils dārzā. Varēsi izmēģināt rotu kalšanu, roku laušanos, ķegļu spēli un citas senās nodarbes, kā arī, ja vēlēsies, ieturēsi viduslaiku maltīti.

 

Partners