Nākamgad Rīgas-Gaujas reģionā pasākumi būs veltīti gastronomijai

20.oktobrī, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) astotajā Partneru forumā tika prezentēta Rīgas-Gaujas reģiona (R-GR) titula Eiropas gastronomijas reģions 2017 programma. Tā ir balstīta uz izstrādāto konceptu “Ar dabu šķīvī” un paredz vairākus desmitus jau esošu un jaunu pasākumu visa gada garumā Rīgā, Siguldā, Cēsīs un Valmierā.

Kā lielākie pasākumi paredzēti Eiropas gastronomijas reģiona 2017 atklāšana 14. janvārī Rīgā un 28. janvārī Siguldā. Projekta ietvaros īpaša loma tiks atvēlēta gastronomijai visu četru pilsētu svētku ietvaros, kā arī restorānu nedēļās Rīgā maijā un oktobrī, Siguldā aprīlī un novembrī, kā arī Valmierā.  Reģiona restorānos apmeklētājiem tiks piedāvātas īpašas ēdienkartes, kurās uzsvars būs tieši uz reģionā pieejamajām izejvielām un produktiem, kā arī organizētas dažādas meistarklases tajos.

Tāpat nākamgad gan vietējos, gan ārvalstu viesus priecēs dažādi citi pasākumi, piemēram, Gastronomijas filmu festivāls no 20. līdz 26. martam Film Noir telpās, īpašs Restorāns bērniem Siguldā 27.maijā, Mūzikas un gastronomijas meistarklase Eiropas koru olimpiādes laikā jūlijā, savukārt septembrī gastronomija apvienosies ar mākslu un Cēsīs būs apskatāmas mūsdienu latviešu mākslinieku gleznas, kuru centrālais motīvs ir gaļa kā pārtikas produkts.

Rīgas Centrāltirgū astoņu gadskārtējo pasākumu ietvaros tiks akcentēti sezonālie produkti, reizi mēnesī organizētas meistarklases ar R-GR šefpavāriem, kā arī attīstītas ekskursijas uz Centrāltirgu kā nozīmīgu tūrisma objektu Rīgā. Dažādas konceptam atbilstošas aktivitātes tiks realizētas arī reģiona tirdziņos – “Ar Gardu Muti” Valmiermuižā, Simjūda gadatirgū u.c.

R-GR pilsētās tiks attīstīti arī dažādi tūrisma produkti. Piemēram, iepriekš piesakoties, interesenti varēs doties divu dienu pieredzes ekspedīcijā “Tūkstošgadīgais mežs” un iepazīt meža dzīvniekus un to paradumus, uguns iegūšanas veidus, nometnes ierīkošanas pamatprincipus, dzīvnieku gaļas pirmapstrādi, sagatavošanu, uzglabāšanu utt., doties ārstniecības augu vākšanas pārgājienā “Meža garša” un garšīgā pārgājienā apkārt Raiskuma ezeram.

“Nākamais gads būs ļoti garšīgs! Ar sadarbības partneriem esam izveidojuši programmu, kuras centrā ir ēdiens un gastronomija. Tā paredz dažādas aktivitātes, sākot ar īpašu ēdienkaršu izstrādi restorānos un beidzot ar izglītojošiem un jauniem tūrismu veicinošiem projektiem,” uzsver RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

Kā viens no būtiskākajiem informatīvajiem atbalstītājiem ir arī veikalu tīkls RIMI, kas sākot ar nākamo gadu nodrošinās komunikāciju veikalu vidē, kā arī informatīvajos materiālos. 

Partners