Rīga

Pilsēta ar stāstu ikvienam

800 gadus ilga vēsture

Lielākajai daļai pilsētas viesu pirmais un neaizmirstamais iespaids par Rīgu ir majestātiskā Vecrīgas torņu panorāma no Daugavas kreisā krasta. Slaidās gotiskās smails un neskaitāmās baznīcas Vecrīgā liecina par pilsētas vairāk nekā 800 gadu seno vēsturi. Harmoniskā panorāma ir redzamākā liecība lieliskajai estētiskajai izjūtai, kas veidojusi lielāko pilsētas arhitektūras daļu līdz pat mūsdienām. 

 

 

Arhitektūras pērle

Rīgas centrs ir pilsētas ekonomiskā, finanšu un kultūras sirds, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Centrā ir sastopams elpu aizraujošs arhitektūras stilu klāsts - no baroka līdz klasicismam, no renesanses līdz jūgendstilam, no romāņu stila līdz nacionālajm romantismam.  Rīgas jūgendstila ēkām raksturīgi krāšņi rotājumi, kuriem līdzīgu nav nekur pasaulē. Taču tikpat unikāls ir arī 19.gadsimta koka ēkas, kuras par spīti laikam ir saglabājušas savu īpašo vietu Rīgas arhitektūrā un tagad piedzīvo iespaidīgus renovācijas darbus. 

 

 

Kultūras dzīve

Rīga ir daudz vairāk nekā tikai pilsēta ar senu vēsturi. Tā ir viscaur mūsdienīga pilsēta ar labi attistītu infrastruktūru un lieliskām izklaides un atpūtas iespējām. Pilsēta ar bagātām mūzikas tradīcijām, kas šodien lepojas ar pasaules līmeņa operu, vairākiem pasaules līmeņa koriem un izciliem klasiskās mūzikas orķestriem. Taču Rīgā var sastapt arī labas džeza un roka grupas, kas uzstājas gan koncertzālēs, gan klubos. 

 

 

 

 

Gardēžu galamērķis

Šobrīd Rīga ir viena no Eiropas dinamiskākajām un straujāk augošajām pilsētām un iecienīts tūristu galamērķis. Rīga piesaista ne tikai ar vēsturi un bagāto kultūras dzīvi, bet arī kā gardēžu ceļojumu galamērķis. Talantīgi šefpavāri un kvalitatīvi vietējās izcelsmes produkti ir mūsdienu Latvijas virtuves pamats. Rīga lepojas ar augsta līmeņa restorāniem, un arī pilsētas viesi parasti atzīst, ka ēdiena kvalitāte restorānos vienmēr ir patīkams pārsteigums pat visizsmalcinātākajiem gardēžiem. 

Partners