Valmiera

Ja pilsētai ir sākums, tad Valmieras sākums ir Gauja - ceļš, kas savieno ne tikai krastus, vietas un valstis, bet arī laikus. Tas atklāj Valmieras uzņēmējdarbības saknes - seno Hanzas tirdzniecības ceļu un tirgotāju skanošās sarunas, kurās pieminēja izcilos vaska rituļus, dzintarkrāsas medu, graudus, kas glabā zemes spēka esenci, un citus labumus. Mūsdienās uzņēmējdarbība šeit dun vienā toņkārtā ar “zaļo” domāšanu.

Liepas lapas zaļais dzīvesprieks simbolizē pilsētas “jauno kalvi” – studentus, kuru gaitās nolūkojas latviešu rakstnieka Pāvila Rozīša romānā iepazītie trīs drosmīgie Valmieras puikas. Arī viņus iedvesmoja pilsētas dabas pievilcība. Tāpat kā toreiz, pirms vairāk nekā 100 gadiem, arī šodien dažu minūšu gājienā no pilsētas centra savu mieru, cienājot ar gardām veltēm, dāvina meži. Bet liepu sakņu sistēma ir jau tik dziļa, ka koks godināts, atainojot to pilsētas ģerbonī.

Pāri liepām lūkojas un jau vairākus gadsimtus pilsētas sirdspukstos ieklausās Sv. Sīmaņa baznīcas gailis, bet netālu no tā pirms simts gadiem tapa pirmais Latvijas nacionālais karogs, kura sarkanbaltsarkanais vēstījums rodams jau tautas dziesmās.

Stipras saknes ir balsts, kas ļauj augt, domāt un radīt. Senas tradīcijas ir harmonijā ar jauniem dzinumiem, ļaujot teātrim skanēt neierastās vietās, apvienot kino skatīšanos un pedāļu mīšanu, izgaršojot pie mums atrodamo gardumu buķeti, sasniedzot arvien jaunas virsotnes sportā un turpinot augt. “Valmierā jūs jutīsieties kā Dieva ausī. Kas te ir kādu laiku nodzīvojis, vienmēr tīko atgriezties,” rakstījis Pāvils Rozītis. To arī aicinām piedzīvot!

Partners