Garšas frekvence

Viesnīcas Segevold restorāna „Garšas Frekvence” šefpavārs Vadims Jevsejevs ar savu komandu izvēlas pierastus un saprotamus produktus - gaļu, zivis, dārzeņus, taču tos pagatavo un pasniedz tā, ka tie kļūst par kaut ko ļoti īpašu un neaizmirstamu gastronomisku baudu.

Restorāns „Garšas Frekvence” dod iespēju iepazīt unikālu ēdienu baudījumu, kas ir ne tikai izsmalcināts un acīm tīkams, bet arī profesionāli pagatavots no dabiskiem produktiem.

Šefpavārs un profesionālie viesmīļi pārvērtīs biznesa tikšanos, svinības vai vienkārši pusdienas īstos svētkos! Nesteidzīgā gaisotnē varēsiet izbaudīt dažādus gaļas, zivju un veģetāros ēdienus, bet viesmīļi Jums ieteiks visatbilstošāko dzērienu, kas palīdzēs atklāt Jūsu izvēlētā ēdiena patieso garšu. 

 

Restorāna „Garšas Frekvence” ēdienkarte tiek papildināta ar sezonāliem produktiem un galvenokārt tiek izmantoti vietējie Latvijā audzēti produkti. Apmeklējot restorānu noteikti ir jānogaršo steiks no Latvijā audzēta lielopa filejas un burgeris. Šie ir tie divi ēdieni, dēļ kuriem uz „Garšas Frekvence” cilvēki brauc vēl un vēl. Protams, nevar nepieminēt dienas lomu, zupas un pastas, kurus ir ļoti iecienījuši ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī tūristi, kas brauc no visas pasaules.

Elegants minimālisms, romantiska atmosfēra, lieliska virtuve un patīkama apkalpošana – to visu Jūs varēsiet izbaudīt restorānā „Garšas Frekvence''. 

 

Partners